houpací koně

hk: kde jste mý přátelé dneska v noci (vinyl)

Tohle je ta zvláštní část roku,

kdy je a neni léto, kdy je a neni jaro. Ale slíbili jsme si, že vinyl bude na jaře a jsme s nim tady. Vyšlo to zrovna takhle, jsme rádi, že můžeme tímhle způsobem smeknout klobouk před albem, který kdysi řeklo, že to nemusí být jen rokenrol. Beatlesáckýmu Seržantovi bylo včera padesát a dneska vychází naše deska Kde jste mý přátelé dneska v noci na vinylu.

Když jsme na ní dělali, zápasili jsme s chutí zachytit dobu, ve který žijeme i živoříme. Zápasili proto, že jsme se chtěli vyhnout politickejm komentářům, spíš nám šlo o to, co je ve vzduchu než na papírech a displejích. Svět a Ústí v něm nevypadalo v tu dobu moc povzbudivě, v uších jsme měli Bowieho Low nebo ★, v kapsách papírky s útržkama textů, trsátka a pár drobnejch po zaplacení posledního účtu v Mumii. Vedle sebe novýho spoluhráče a kámoše Pavla a pár dalších lidí, bez kterých by to nešlo. Všechno klaplo a album bylo na světě, od dob Everestu víc schoulený do sebe, tmavší a lehce divný, s obalem, který ten pocit a chuť to risknout podtrhnul.

V Tajným studiu jsme zkoušeli věci, který jsme do tý doby nezkusili, říkali jsme si, že nemáme co ztratit, těšili se, co tomu řeknete, a zároveň tušili, že to ty písničky nebudou mít snadný. Pak jsme s nima vyrazili na cesty a zjistili, že lidi zajímaj a baví. Jsme z toho pořád vedle, vidět, že si s váma někdo zpívá, že se ptá na slova, který zrovna nezachytil, že omrkává, jaký blány mají bicí… Že je s váma na podobný vlně. Aby to neznělo jak ze skautský příručky, ale potkáváme cestou sympatický lidi, který věci viděj podobně, to je velká síla.

Cejtíme, že je toho ještě před náma dost, když zalezem do sedaček v Tajnym studiu nebo si sednem do indický tady v Ústí, vymejšlíme, co dál, a napadaj nás další plány. Těšíme se na léto, je před náma hraní na místech, který ještě neznáme, i na těch, kde jsme už byli a máme je rádi. Podzim jsme si do bloku nakreslili hodně barevně, použili jsme všelijaký centropenky a když se to povede, bude to vyvrcholení (pěkný slovo) tohodle roku s touhle deskou.

Svět se za ten půlrok zase pohnul, připomíná to přetahování lanem, mrazení s kladným i záporným znamínkem. Okolo tý osy zla tu dobro ještě rotuje.

No a opravdu venku je album až teď, teprv v těch červenejch drážkách je prach ze závěsů a popel z popelníků, nejradši bychom ho pobryndali kafem z těch všech hrnků, co jsme u toho navařili. Je nám ctí, že vám ho můžeme představit.

Nemusí ti bejt vždycky dobře, v tomhle hotelu je to v ceně.


Album vychází na červenym 180gramovym vinylu a objednávat ho můžete přes Bandcamp, u Yannick South nebo se pro něj zastavte na koncertě. S rozesíláním desek začneme kolem 12. června.
Kde jste mý přátelé dneska v noci si můžete
pořídit i na cédéčku a digitálně.

⇢ Bandcamp⇢ Yannick South Boutique
⇢ iTunes Store⇢ Music on Google Play⇢ Spotify

Hudba Houpací koně a Jan Brambůrek
Slova Jirka Imlauf

Zvuk, produkce a mix Jan Brambůrek
Mastering Ecson Waldes, Biotech Studio

Hosté Roman Schilli, Adéla Wiedemannová a Veronika Brambůrková

Fotografie Kristýna Císařová
Grafický design Lukáš Franz

Nahráno v Tajnym studiu, Ústí nad LabemZvláštní poděkování Petr Kuneš, Honza Holinger, Ondra Bartoš,
Kristýna Císařová, Veronika Brambůrková, Hynek Verner,
Franta Podrápský a XVinylX

Za podpory města Ústí nad Labem, Radia Wave,
magazínu FULLMOON a Radia 1.

booking

Všechno kolem živýho hraní pro nás zařizuje Petr Kuneš. Ozvěte se, domluví to. Zatím si můžete stáhnout balík, ve kterém najdete plakát, fotografie, grafiku pro Facebook i technický rider. Díky.