houpací koně

Prázdný lehátka, srolovaný slunečníky…

…a vítr, co žene po písku kelímek od kofoly. Zapomenutej ručník, vymačkaná tuba od krému, kavárník, co šel na cigáro. Zvláštně měkký a načervenalý světlo, zastavenej čas, co váhá, jakým směrem se rozběhnout. Konec sezóny. Konec srpna. Fronty v papírnictvích.

V hlavním městě vietnamskejch večerek a oprejskaný melancholie je tohle cejtit stejně jako u kiosku na Balatonu nebo na terase v Burgasu. Ztracený hodinky na recepci. Konec srpna v hotelu Ozon. Ztracenej klenot českýho filmu.

No my to všechno chtěli dostat do písničky, nahráli jsme ji přesně před rokem a dlouho nosili v hlavě, jak to přenýst do obrazu.

Tady kousek od hlavního města zastaváren je v kopcích nudle domků s kamennym mostkem přes potok. A statek s travnatým dvorkem, za kterým se táhnou louky až někam k obzoru, kde je hranice lesa a kde bydlej lišky, který se vždycky kolem desátý seberou a přiběhnou dát týhle vesnici dobrou noc.

Pozvali jsme naše známý a blízký, nazvučili stodolu, roztopili dřevěný uhlí, řekli o naší představě starým dobrým Ideamakers, zahráli koncert a natočili video, na který teď můžete kouknout. Občas pomůže písnička obrazu, někdy obraz písničce, tady se, věříme, obojí podpírá navzájem — jak dva kámoši, co jdou v hlavním městě nonstopů ráno z jednoho z nich, odrbaný o poslední korunu , domů.

Tuby ať jsou klidně vymačkaný, chuť do života ne.

Režie Ideamakers (Miroš Hašek)
Kamera Miroš Hašek, Tomáš Lumpe
Střih Miroš Hašek, Tomáš Lumpe
Post-produkce Tomáš Lumpe

Díky Michalovi s rodinou, Mirošovi, Mírovi, Radkovi, Tomášovi, Luďkovi, Mílovi a vám všem, co jste přijeli, byl to krásnej půlden, takovej, jak jsme si ho představovali


Klip vznikl 5. srpna 2017 v Čermné u Libouchce.

booking

Všechno kolem živýho hraní pro nás zařizuje Petr Kuneš. Ozvěte se, domluví to. Zatím si můžete stáhnout balík, ve kterém najdete plakát, fotografie, grafiku pro Facebook i technický rider. Díky.